fbpx

Jak specjalistyczna klinika chroni pacjentów z nowotworami przy pomocy oczyszczaczy powietrza Ideal.

Podczas pandemii Klinice Zollernalb w Balingen szczególnie zależało na wzmocnieniu ochrony pacjentów z nowotworami. Nie tylko przeniesiono oddział onkologiczny, ale także w celu zredukowania potencjalnego ryzyka infekcji, w nowych pomieszczeniach zainstalowano dwa wysokowydajne oczyszczacze powietrza IDEAL AP 80 PRO. Oczyszczacze te, zastosowano nie tylko w pokojach zabiegowych, salach konferencyjnych i seminaryjnych, ale także we wspólnie użytkowanych pomieszczeniach biurowych. Pan Ewald Böhm (doradca działu infrastruktury) mówi nam o praktycznej wartości dodanej uzyskanej przez klinikę od momentu zamontowania tych dwóch oczyszczaczy przed kilkoma miesiącami.

Ewald Böhm (doradca działu infrastruktury):

”Aby podczas pandemii koronawirusa chronić pacjentów z nowotworami przenieśliśmy nasz oddział onkologiczny do jednego z sąsiednich budynków. Jest to nasz dawny dom akademicki, który zmodernizowaliśmy i odnowiliśmy pod koniec kwietnia 2021. Przed wykonaniem prac renowacyjnych, w grudniu 2020 przeprowadziliśmy testy oczyszczacza powietrza IDEAL AP80 PRO. Spodziewaliśmy się, że jego zastosowanie mogło być dobrym sposobem na poprawę jakości powietrza. W skrócie: Zastosowanie tych oczyszczaczy powietrza niewątpliwie pomogło nam i to w mierzalny sposób! Wiemy o tym, ponieważ przeprowadziliśmy serię ukierunkowanych pomiarów do celów dokumentacyjnych i ilustracyjnych.

Klinika Zollernalb rozważała zakup oczyszczaczy powietrza już zanim pojawił się koronawirus. Rozważania te skupiały się na wyposażeniu pomieszczeń zajmowanych przez oddział onkologiczny w jednostki przenośne. Pandemia spowodowała, że urządzenia te i ich zakup stały się dla kliniki sprawą pierwszoplanową. W końcu, jeśli system odpornościowy jest już osłabiony, to najlepszą ochroną przeciwko infekcji jest minimalizacja ścieżki zakażenia i przerwanie łańcuchów transmisji infekcji. Oczyszczacz powietrza może rzeczywiście pomóc w tym zakresie przez zredukowanie dalszego rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń i patogenów.

”Ze względu na nasze wymagania przestrzenne zdecydowaliśmy się na dwie jednostki IDEAL AP 80 PRO. Są to wysokowydajne oczyszczacze powietrza do zastosowań profesjonalnych, zapewniające czyste powietrze w pomieszczeniach o powierzchni pomiędzy 70 m² a 100 m².“

Ten wysokowydajny oczyszczacz powietrza IDEAL zapewnia maksymalny poziom przepływu powietrza i wydajności oczyszczania. Wbudowane, wielostopniowe inteligentne filtry IDEAL 360° wykazują bardzo wysoki poziom skuteczności filtracji, ponieważ konstrukcja wkładów zapewnia, że cała powierzchnia filtra jest efektywnie wykorzystywana, a strumień powietrza równie skutecznie wychwytuje cząstki z odleglejszych części pomieszczenia. Wysokowydajne, inteligentne filtry IDEAL 360° wychwytują z otaczającego powietrza do 99,99% wszystkich cząstek (wielkości 0,2 µm – zgodnie z normą DIN 71460-1), aerozoli, zanieczyszczeń, patogenów, takich jak wirusy i bakterie, oraz gazów.

Pięć ultra-wydajnych wielowarstwowych filtrów (zawierających siatkę wstępnej filtracji, warstwę wstępnej filtracji, warstwę mikrowłókien HEPA, warstwę węgla aktywnego i warstwę zamykającą) w oczyszczaczach powietrza IDEAL wyłapuje wszystko: duże i małe cząstki stałe oraz gazy. Nawet najsilniej penetrujące frakcje cząstek (MPPS) są niezawodnie odfiltrowywane z otaczającego powietrza. Te nadzwyczaj drobne cząstki (0,1 do 0,3 µm), wchłaniane podczas oddychania, mogą wywoływać stany chorobowe i są najtrudniejsze do usunięcia. Aby ograniczyć to ryzyko, w Klinice  Zollernhalb oba oczyszczacze powietrza IDEAL stale oczyszczają powietrze.

W oddziale Onkologii przyjmujemy ok. 25 pacjentów dziennie. Każdy pacjent spędza u nas średnio ok. czterech godzin. Biorąc pod uwagę liczbę odwiedzających nas osób i czas przebywania pacjentów, jest dla nas sprawą niezwykle ważną, abyśmy mogli zapewnić odpowiedni współczynnik wymiany powietrza.

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 80 PRO spełnia standardy higieniczne wymagane w placówkach medycznych i w związku z tym został certyfikowany do użytku w środowisku medycznym zgodnie z zaleceniami normy VDI 6022. Jest to oczywiście ważne kryterium jakości dla oddziału Onkologii Kliniki Zollernalb. Ten oczyszczacz powietrza posiada również certyfikat ECARF potwierdzający jego skuteczność dla alergików.

Wyposażony w liczne wygodne funkcje, takie jak wydajny tryb turbo, wyłącznik czasowy, inteligentny tryb automatyczny oraz ultra-cichy tryb pracy nocnej, ten model oczyszczacza powietrza IDEAL spełnia wysokie standardy w zakresie funkcjonalności i jakości charakterystycznej dla tej linii wyrobów IDEAL.

”Podczas codziennego użytkowania największe wrażenie zrobiła na nas łatwość obsługi tych urządzeń. Jest to dla nas bardzo istotne, ponieważ w naszej klinice obsługuje je wiele osób. Stwierdziliśmy także, że system automatycznego wykrywania jakości powietrza i doboru stosownego programu jest rzeczywiście skuteczny. Byliśmy także pod wrażeniem bardzo wysokiego standardu wykonania oczyszczaczy, a ich wygląd również naprawdę się nam podoba”.

Oczyszczacz IDEAL AP 80 PRO można obsługiwać zarówno bezpośrednio, jak i zdalnie, wedle uznania użytkownika. Inteligentna zintegrowana technologia oparta o czujniki jakości powietrza monitoruje i steruje urządzeniem zapewniając czyste powietrze, co można także łatwo i wygodnie kontrolować przy pomocy powiązanej aplikacji. Opcjonalnym dodatkiem może być wewnętrzny czujnik jakości powietrza IDEAL AS10, który w czasie rzeczywistym mierzy i wyświetla skład powietrza, warunki klimatyczne we wnętrzu i potencjalne czynniki środowiskowe. Wszystkie te wartości są również wyświetlane w aplikacji ”IDEAL AIR PRO“.

”Jako punkt pierwszego kontaktu w regionie we wszystkich sprawach dotyczących zdrowia, szczególną wagę przywiązujemy do więzi lokalnych w naszym regionie. Dlatego też tym bardziej cieszy nas, że mamy tak dobrego i niezawodnego partnera w zakresie przenośnych oczyszczaczy powietrza IDEAL. Zdecydowanie wybralibyśmy ponownie wysokowydajny oczyszczacz IDEAL AP 80 PRO, możemy z przekonaniem polecić to urządzenie produkowane w naszym regionie! I dotyczy to zastosowania zarówno w domu, jak i w miejscu pracy.“