fbpx

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Klienci bardzo często szukają urządzeń, które nie tylko doskonale oczyszczą pomieszczenie z zanieczyszczeń, ale również zadbają o skuteczne jego nawilżenie. Stąd pomysł na urządzenie dwa w jednym. Oczyszczacze powietrza z nawilżaczem to nie tylko oszczędność miejsca, to również niższy koszt w porównaniu z zakupem dwóch niezależnych urządzeń. 

Na co zwrócić uwagę wybierając urządzenie 2 w 1 ?

  • Przeznaczenie – czyli wielkość pomieszczenia
  • Tryby działania
  • Metoda nawilżenia
  • Sposób filtracji
  • Bezpieczeństwo i higiena wody
  • Dodatkowe funkcje

Przeznaczenie. Wybierając urządzenie dwa w jednym kierujemy się podobnymi wytycznymi jak przy wyborze samego oczyszczacza. Dobieramy urządzenie do wielkości pomieszczenia. I podobnie, jak przy oczyszczaczach powietrza do kilku pomieszczeń lub bardzo dużych pomieszczeń, lepiej wybrać dwa urządzenia niż jedno duże. Wiąże się to z optymalną cyrkulacją powietrza, która jest szczególnie ważna w oczyszczaczach z nawilżaczem. Najlepsze rezultaty uzyskamy stawiając urządzenie w centralnym miejscu pomieszczenia. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na design oczyszczacza z nawilżaczem. Skoro będzie w miejscu widocznym wybierzmy nowoczesne urządzenie z ciekawym designem.

Tryby działania. Optymalną pracę oczyszczacza powietrza z nawilżaczem gwarantuje zastosowanie trybu automatycznego. Tryb ten dostosowuje prędkość oczyszczania i nawilżania w oparciu o wbudowane czujniki, które na bieżąco monitorują jakość powietrza. Przewagą tego rozwiązania nad klasycznym, stale pracującym urządzeniem jest szybka reakcja na zmieniająca się jakość powietrza. Po oczyszczeniu i odpowiednim nawilżeniu urządzenie zmniejsza prędkość pracy, a nawet wyłącza się całkowicie co znacząco przekłada się na zużycie energii. W wielu modelach dostępne są również dodatkowe tryby pracy np. Turbo, który maksymalnie przyspiesza pracę urządzenia, aby w możliwe najkrótszym czasie oczyścić i nawilżyć pomieszczenie. Dobrym rozwiązaniem jest również tryb nocny, który idealnie nadaje się do zastosowania w sypialni, umożliwiając spokojny sen.  Przed zakupem warto zwrócić uwagę,  jakie tryby pracy posiada oczyszczacz z nawilżaczem oraz jeżeli posiada tryb automatyczny, w oparciu o jakie czujnik działa. Rekomendujemy wybór urządzenia z czujnikiem PM 2,5 oraz czujnikiem wilgotności. 

System nawilżania. Producenci często chwalą się bardzo wydajnymi systemami nawilżania nie informując przy tym, że powietrze nawilżone jest często tylko w pobliżu samego urządzenia, również do tego stopnia, że podłoga wokół urządzenia jest mokra. Wybierając skuteczny oczyszczacz z nawilżaczem warto wybrać model z nawilżaniem ewaporacyjnym. To innowacyjna metoda wykorzystująca proces naturalnego odparowania wody, w 100% bezpieczna i ekologiczna. Jest to najbardziej naturalna metoda nawilżania, której główną zaletą jest małe ryzyko nadmiernego nawilżenia powietrza. Dzieje się tak dlatego, że nawilżone powietrze (powyżej 60%) słabiej pochłania wodę.

Sposób filtracji. Optymalne rezultaty gwarantują oczyszczacze powietrza wyposażone w trójstopniowy system filtracji, który składa się z filtra wstępnego przechwytującego największe zanieczyszczenia, z filtra węglowego odpowiedzialnego za neutralizację nieprzyjemnych zapachów oraz z filtra HEPA zatrzymującego najmniejsze zanieczyszczenia takie jak PM 2,5, PM 10 oraz wirusy, bakterie, alergeny i zarodniki pleśni. Takie rozwiązanie gwarantuje skuteczność filtracji na poziomie przekraczającym 99%.

Bezpieczeństwo i higiena wody. Każdy nawilżacz powietrza wyposażony jest w zbiornik wody, w której szczególnie w ciepłe dni mogą rozwijać się bakterie. Dlatego tak ważna jest częsta wymiana wody oraz czyszczenie wszystkich elementów, które z woda maja kontakt. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na sposób demontażu i czyszczenia wszystkich elementów mających kontakt z wodą. Nowoczesne oczyszczacze z nawilżaczem posiadają ponadto specjalne powłoki antybakteryjne, których zadaniem jest zabezpieczenie wody przed rozwojem chorobotwórczych mikroorganizmów. Warto zadbać, aby model, który planujemy kupić miał takie rozwiązanie.

Dodatkowe funkcje.

Wyświetlacz – chodź nie wpływa bezpośrednio na działanie samego urządzenia poprawia komfort jego pracy informując o jakości powietrza, konieczności wymiany filtrów czy aktualnym trybie pracy

Plazmowy jonizator powietrza – tworzy idealny bilans jonów dodatnich i ujemnych. Generuje jony ujemne, które przyciągają zanieczyszczenia przyspieszając w ten sposób proces oczyszczania powietrza. Funkcja szczególnie przydatna w biurach oraz w miejscach, w których jest zwiększona ilość urządzeń elektrycznych.

Wybierając oczyszczacz powietrza z nawilżaczem przede wszystkim dobieramy go do wielkości pomieszczenia, w którym będzie pracował. Warto sprawdzić zastosowany system filtracji, w tym klasę zastosowanych filtrów oraz zastosowany system nawilżania.

Dodatkowo zwróćmy uwagę na funkcje dodatkowe, które oferuje oraz sposób czyszczenia urządzenia. Upewnij się również, że producent ma w swojej stałej ofercie akcesoria dodatkowe w tym zestaw wymiennych filtrów. Porównaj i wybierz odpowiedni model na https://ideal-health.pl/oczyszczacze