fbpx

Co daje oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza na Polskim rynku.

Rosnące zanieczyszczenie powietrza, ale również rosnąca świadomość użytkowników powoduje, że w naszych domach, biurach, salonach coraz powszechniej pracują oczyszczacze powietrza. Znacznie mniej osób zadaje pytanie:

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?
Pytają raczej jaki oczyszczacz powietrza jest najlepszy dla nich. Dziś już wiadomo, że oczyszczacze powietrza to urządzenia dedykowane nie tylko dla alergików o sezonowym przeznaczeniu.

Oczyszczacz IDEAL, dziewczynka z misiem
Oczyszczacz IDEAL

Oczyszczacze powietrza filtrują powietrze przez cały rok.

I wszyscy w ich pobliżu lepiej oddychają, odpoczywają, śpią i są zdrowsi, bo oddychają czystym powietrzem.

Dostępne na naszym rynku oczyszczacze potrafią znacząco różnić się od siebie nie tylko pod względem wyposażenia np. w różne filtry, ale również wykonaniem, jakością samych komponentów i przede wszystkim filtrów. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się
ze specyfikacją poszczególnych urządzeń. To ona pokazuje jakość i skuteczność oczyszczana.

Zakres filtracji – Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza? Dlaczego IDEAL?

Oczyszczacz IDEAL, filtr wstępny
Oczyszczacz IDEAL, filtr węglowy
Oczyszczacz IDEAL, filtr HEPA

Oczyszczacze powietrza firmy Ideal posiadają standardowo trójstopniowy system filtracji, a wybrane modele nawet pięcioetapowy system filtracji.

Pierwszym etapem filtracji każdego oczyszczacza jest filtr wstępny, który odpowiedzialny jest za zatrzymanie największych zanieczyszczeń, w tym kłębków kurzu, włosów.  

Kolejnym etapem filtracji jest filtr węglowy, który usuwa nieprzyjemne zapachy, lotne związków organicznych (LZO), odór. Substancje te powstają w środowisku naturalnym, ale również na skutek działania człowieka: zapach dobiegający ze składowanych odpadów, z oczyszczalni, wykorzystywanych i przechowywanych farb, lakierów i klejów, dym z palonych papierosów, zapachy powstałe podczas gotowania.

Następnym etapem filtracji jest filtr HEPA. Zatrzymuje większość pyłków, w tym tak małe pyłki jak PM 2,5; PM 10, alergeny, wirusy, bakterie, zarodniki pleśni.

Oczyszczacz IDEAL, filtr HEPA, warstwy

Dla kogo więc jest oczyszczacz powietrza? Czy oczyszczacz powietrza jest zdrowy?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Dla wszystkich, bo zdrowie jest najważniejsze. W okresie zimowym oczyszczacz powietrza chroni nas przed smogiem, który w sezonie grzewczym pojawia się niemal w każdym mieście, a jego stężenie często kilkunastokrotnie przekracza dopuszczalne normy. Wiosną pojawia się alergia. Coraz więcej z nas odczuwa jej skutki: kaszel, kichanie, łzawienie oczu to tylko początek. A co, jeżeli mamy do czynienia z alergią przez cały rok – kurz, roztocza, sierść zwierząt? Wówczas oczyszczacz powietrza jest idealnym rozwiązaniem. Oczywiście osoby chore, alergicy, astmatycy kobiety w ciąży, małe dzieci czy osoby starsze najbardziej docenią i odczują skutki działania oczyszczacza powietrza. Również każdy z nas może w sposób widoczny zobaczyć działanie oczyszczacza powietrza. A to za sprawa kurzu, który pojawia się w naszych domach. Działający przez cały rok oczyszczacz powietrza jest w stanie zredukować jego ilość nawet trzykrotnie.

Oczyszczacz IDEAL AP40
Oczyszczacz IDEAL AP60 Pro

Domowy oczyszczacz powietrza, czy to pomaga?  Wybór odpowiedniej jednostki.

Aby nasz oczyszczacz był skuteczny, a jego praca cicha i energooszczędna musi zostać dobrany do wielkości naszego pomieszczenia. Pozowali to na skuteczne oczyszczanie przy minimalnym zużyciu energii. Pozwoli również na szybką reakcję oczyszczacza w przypadku pojawienia się zanieczyszczenia.  Warto również zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, gdyż to ona gwarantuje skuteczne działanie urządzenia. Jeżeli planujemy oczyszczać powietrze w kilku pomieszczeniach lub w jednym dużym pomieszczeniu o bardzo nietypowym kształcie lepszym wyborem będzie zakup dwóch mniejszych jednostek niż jednej dużej. Zagwarantuje nam to nie tylko lepszy przepływ powietrza, szybszą reakcję urządzenia na zmieniającą się jakość powietrza, ale przede wszystkim bardziej cichą, a co za tym idzie ekonomiczną pracę jednostki.

Decyzja o zakupie oczyszczacza powietrza, dobrego oczyszczacza powietrza to inwestycja w zdrowie dla całej rodziny!

Oczyszczacz powietrza wykonany w wysokiej technologii, posiadający filtry renomowanych producentów, odpowiednie badania, atesty, certyfikaty daje gwarancję czystego powietrza.   A czyste powietrze to powietrze zdrowe, wolne od smogu, alergii, ale również od codziennego kurzu, który pojawia się w naszych domach czy miejscach pracy. 

Jeżeli jeszcze nie posiadasz oczyszczacza w swoim domu lub miejscu pracy lub zastanawiasz się nad zakupem kolejnego pamiętaj, aby dobrać urządzenie do Swoich potrzeb. Porównaj i wybierz sprawdzone rozwiązania na:

https://ideal-health.pl/oczyszczacze

Oczyszczacz IDEAL AP30/40
Oczyszczacz IDEAL AP60 Pro, aplikacja
Oczyszczacz IDEAL AP25