fbpx

Czyste powietrze w przychodni chorób układu oddechowego dzięki oczyszczaczom powietrza IDEAL.

Nie ma nic ważniejszego od powietrza, którym oddychamy. Nigdzie też nie da się tego odczuć wyraźniej niż w przychodni chorób układu oddechowego. Przychodnia Grupy Pneumonologicznej Ammenwerth, Walther & Hauptmeier w centrum Bochum zajmuje się pulmonologią, alergologią, medycyną snu oraz medycyną sportową. Od pewnego czasu w różnych pomieszczeniach tej przychodni działa jedenaście oczyszczaczy IDEAL AP PRO, utrzymując czystość powietrza. Dr Wilhelm Ammenwerth wyjaśnia, jak istotny wpływ na codzienną pracę przychodni ma ta inwestycja.

Dr Wilhelm Ammenwerth (specjalista chorób wewnętrznych, pneumonologii, alergologii, medycyny snu i medycyny sportowej): ”Oto, dlaczego zdecydowaliśmy się na zainstalowanie oczyszczaczy powietrza: Nasz dostawca wyposażenia biurowego, Metzner z Herne, udzielił nam specjalistycznych porad w tym zakresie. Ostatecznie wybraliśmy oczyszczacz IDEAL AP80 PRO do pomieszczenia rejestracji oraz trzy jednostki IDEAL AP40 PRO do różnych poczekalni, podczas gdy pokoje zabiegowe zostały wyposażone w jeden IDEAL AP40 PRO oraz trzy IDEAL AP60 PRO, a w każdym z gabinetów moich dwóch kolegów i moim zainstalowano oczyszczacz IDEAL AP30 PRO. Przez umieszczenie oczyszczaczy powietrza w optymalnych lokalizacjach uzyskaliśmy pewność, że wszystkie kluczowe obszary naszej przychodni są chronione.

Przychodnia chorób układu oddechowego podjęła decyzję o zakupie produkowanych w Niemczech oczyszczaczy powietrza IDEAL AP PRO i od grudnia 2020 używa ich codziennie. Przychodnia specjalizuje się w alergologii, a dla pulmonologów niezwykle ważne jest zabezpieczenie ich własnej przychodni przed alergenami. Ponadto, w obliczu pandemii, zainstalowanie skutecznych i profesjonalnych oczyszczaczy powietrza było także istotne ze względu na ochronę pacjentów i personelu przed wirusami, bakteriami oraz lotnymi zanieczyszczeniami.

Odnosi się to także do innych chorobotwórczych cząstek zawieszonych w otaczającym powietrzu: W ten sposób najdrobniejsze cząstki przemieszczają się przez nos do dróg oddechowych i płuc, a w najgorszym wypadku z obiegiem krwi do różnych organów. Możliwe konsekwencje to m.in. bóle głowy, zmęczenie, trudności w koncentracji i schorzenia układu oddechowego. Zanieczyszczenie powietrza drobnymi cząstkami może prowadzić do chorób sercowo-naczyniowych, raka i guzów płuc, podwyższając także ryzyko zawału serca i udarów. Im mniejsze rozmiary cząstek, tym dalej penetrują one w głąb płuc.

Wysoce skuteczna technologia filtracji firmy IDEAL z wyjątkową wydajnością oczyszczania

Wszystkie wysokowydajne oczyszczacze powietrza IDEAL mogą pochwalić się maksymalnym poziomem prędkości przepływu powietrza i skuteczności oczyszczania. Zastosowane wielostopniowe inteligentne filtry IDEAL 360° wykazują bardzo wysoki poziom skuteczności filtracji, ponieważ dzięki konstrukcji wkładów cała powierzchnia filtra jest efektywnie wykorzystywana, a strumień powietrza równie skutecznie wychwytuje cząstki z dalszych części pomieszczenia. Wysoce efektywne, inteligentne filtry IDEAL 360° wychwytują z otaczającego powietrza 99,99% wszystkich cząstek (wielkości 0,2 µm) lotnych zanieczyszczeń, patogenów takich jak wirusy i bakterie, oraz gazów.

Pięć ultra-wydajnych wielowarstwowych filtrów (zawierających siatkę wstępnej filtracji, warstwę wstępnej filtracji, warstwę mikrowłókien HEPA, warstwę węgla aktywnego i warstwę zamykającą) w oczyszczaczach powietrza IDEAL wyłapuje wszystko: duże i małe cząstki stałe, gazy. Nawet najsilniej penetrujące frakcje cząstek (MPPS) są niezawodnie odfiltrowywane z otaczającego powietrza. Te nadzwyczaj drobne cząstki (0,1 do 0,3 µm), wchłaniane podczas oddychania, są najtrudniejsze do usunięcia i mogą wywoływać stany chorobowe. Aby ograniczyć to ryzyko w przychodni chorób wewnętrznych wszystkie oczyszczacze powietrza IDEAL pracują od pięciu do 10 godzin dziennie.

Dr Ammenwerth: ”Ultra-wydajne systemy filtrów HEPA we wszystkich oczyszczaczach powietrza IDEAL działających w naszej przychodni są niezawodne w usuwaniu z powietrza w pomieszczeniach wdychanych cząstek, takich jak drobny pył, alergeny, bakterie i wirusy. Oznacza to czyste powietrze do oddychania– absolutnie wszędzie w naszej przychodni.“

Jako eksperci w specjalistycznej dziedzinie pneumonologii, zespół przychodni jest na bieżąco z najnowszymi badaniami i terapiami schorzeń płuc i oskrzeli. Specjaliści w Bochum codziennie przyjmują pacjentów z chronicznymi i ostrymi stanami chorób układu oddechowego. Przy występowaniu takich objawów jak duszności, kaszel lub bóle w klatce piersiowej, lekarze przeprowadzają niezbędną diagnostykę w swojej własnej przychodni i, w razie potrzeby, uruchamiają tam także odpowiednie leczenie.

Dr Ammenwerth: ”Wrażenie, jakie zrobiły na nas oczyszczacze powietrza IDEAL AP PRO wynika z kilku powodów. Z mojego punktu widzenia decydujące są trzy kryteria: Urządzenia są wydajne, skuteczne i ciche. Ponieważ mamy oczyszczacze powietrza w ciągłym (długoterminowym) użytkowaniu w różnych pomieszczeniach naszej przychodni, nasi pacjenci i personel, jak i my, lekarze, wszyscy mamy poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Można rzeczywiście poczuć różnicę w jakości powietrza w pokoju – jest to ogromnie pozytywna zmiana!“

Oczyszczacze powietrza IDEAL są także pomocne w przypadkach alergii

Oczyszczacze powietrza IDEAL przynoszą także ulgę osobom cierpiącym na alergie oraz zapewniają wyższą jakość powietrza do oddychania. Zostało to potwierdzone przez akredytacje modeli AP PRO w postaci certyfikatu ECARF w uznaniu ich cech przyjaznych alergikom, oraz poprzez certyfikację do użytkowania w zastosowaniach medycznych. Te wysokowydajne modele gwarantują skuteczne oczyszczanie powietrza, emitując przy tym bardzo niski poziom hałasu i zużywając niewiele energii.

”Zwłaszcza w czasie sezonu pylenia, który ma wpływ także na nas lekarzy i nasz personel, oczyszczacze powietrza IDEAL wykonały dobrą robotę, pomagając oczyścić powietrze w pomieszczeniach i łagodząc w ten sposób przykre objawy. Jest to niezwykle ważne dla naszych pacjentów cierpiących na alergie. W końcu także jednym z obszarów naszego zainteresowania jest zidentyfikowanie potencjalnych czynników wywołujących uczulenie i opracowanie skutecznego planu leczenia objawów alergii. Dzięki działającym oczyszczaczom możemy poprawić komfort i dobrostan naszych pacjentów podczas ich wizyt w przychodni.“

Wyjątkowo ciche – bardzo przyjazne w obsłudze – zaprojektowane na lata

Dzięki wielu praktycznym funkcjom, doskonałemu wykonaniu, wysokiej jakości komponentom i materiałom od renomowanych, głównie niemieckich producentów, oczyszczacze IDEAL znane są ze swoich wysokich standardów funkcjonalności i jakości. Oczyszczacz powietrza można obsługiwać wprost na samym urządzeniu, lub w sposób zdalny, wedle wyboru. Technologia inteligentnych czujników w modelach IDEAL AP PRO monitoruje i kontroluje jakość powietrza w pomieszczeniu, zapewniając w ten sposób stale czyste powietrze – łatwo i wygodnie za pomocą powiązanej aplikacji. Opcjonalnym dodatkiem może być czujnik jakości powietrza IDEAL AS10, który w czasie rzeczywistym mierzy i wyświetla skład powietrza, warunki klimatyczne we wnętrzu i potencjalne czynniki środowiskowe. Wszystkie te wartości są również wyświetlane w aplikacji ”IDEAL AIR PRO”.

Dr Ammenwerth podsumowuje

”Jestem pod wielkim wrażeniem wysokiej jakości wykonania oczyszczaczy, jak również ich atrakcyjnego wzornictwa, które bardzo ładnie wpisuje się w otwartą przestrzeń naszej nowoczesnej przychodni. Natomiast dzięki konstrukcji zapewniającej cichą pracę, te oczyszczacze powietrza są rzeczywiście dyskretne i nie wytwarzają żadnego hałasu, który mógłby zakłócić codzienną pracę lub konsultacje pacjentów. Ponadto, są one intuicyjne w obsłudze. To samo w sobie jest istotne, ponieważ obsługuje je wiele różnych osób.

Korzystając z oczyszczaczy powietrza IDEAL uzyskujemy pozytywny wpływ na dobrostan naszych pacjentów i pracowników. Klimat pomieszczeń znacząco się poprawił od chwili ich zainstalowania. Wybór oczyszczaczy powietrza IDEAL był dla nas niewątpliwie trafny i urządzenia te znakomicie uzupełniają to wszystko, co jest dla nas ważne, jako przychodni pulmonologicznej.“